top of page
KALINOWE NIEBO, CZĘSTOCHOWA 26.05.2016
fot. Urlich Foto

Zapraszamy na niepowtarzalną muzyczną podróż przez życie fascynującej Kaliny Jędrusik!

Katarzyna Figura, Katarzyna Pakosińska, Renata Przemyk, Natalia Sikora, Katarzyna Mirowska,Paulina Przybysz, Jan Młynarski, Sambor Dudziński to bohaterowie wyjątkowego koncertu „Kalinowe Niebo”.

Nowe aranżacje największych przebojów Kaliny Jędrusik w wykonaniu zespołu Krzysztofa Niedźwieckiego, znakomita scenografia i stroje Mateusza Stępniaka, specjalnie przygotowane materiały video i choreografia tańca. Dla tych, którzy znają i kochają Kalinę, widowisko jest okazją do przypomnienia sobie tej wyjątkowej postaci i spojrzenia na nią z nowych, zaskakujących perspektyw. Ci, dla których będzie to pierwszy kontakt z „polską Marylin Monroe”, na pewno nabiorą ochoty na głębsze jej poznanie. 

Fragment recenzji premierowego koncertu, który odbył się 28.05 w Częstochowie: "Kalinowe niebo" bez cienia kompleksów mogłoby stanowić materiał prezentowany w telewizji - ani repertuarowo, ani pod względem doboru wykonawców nie ustępuje bowiem tamtejszym, hucznym koncertom okolicznościowym”. 

Koncert powstał we współpracy z Miastem Częstochowa i Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater. Kalina Jędrusik pierwsze lata swojego życia spędziła w tym mieście, dlatego też w kilku miejscach koncert do tego ważnego w jej życiu etapu nawiązuje.

Premierowy koncert zachwycił publiczność. Obecna na nim rodzina Kaliny ze wzruszeniem podkreślała, że był to koncert, który w piękny, wzruszający, ale też odważny i dowcipny sposób przedstawiał znakomitą aktorkę i wrażliwego człowieka.

Koncert pt. „Kalinowe Niebo” przenosi nas w niezwykły świat tej nietuzinkowej postaci. Pokazuje jej wielowymiarowość, wrażliwość i ogromny talent, zarówno aktorski jak i muzyczny. Zastosowanych jest wiele różnych środków wyrazu – od scenografii, przez nowe aranżacje utworów, fragmenty filmów z jej udziałem aż po sam wygląd i charakter wykonawców.

W KONCERCIE PIOSENEK KALINY JĘDRUSIK PT. „KALINOWE NIEBO” UDZIAŁ WZIĘLI:

NATALIA OCHMAŃSKA

PAULINA PRZYBYSZ

KATARZYNA FIGURA

RENATA PRZEMYK

KATARZYNA PAKOSIŃSKA

NATALIA SIKORA

KATARZYNA MIROWSKA

SAMBOR DUDZIŃSKI

JAN MŁYNARSKI

KRZYSZTOF BOCZKOWSKI

 

ORAZ ZESPÓŁ W SKŁADZIE:

KRZYSZTOF NIEDŹWIECKI

WOJTEK FEDKOWICZ

JACEK FEDKOWICZ

ŁUKASZ SZCZERBA

KAMIL BARAŃSKI

JANUSZ BINKOWSKI

 

SCENARIUSZ I REŻYSERIA:

MARZENA KOPCZYŃSKA – URLICH i MICHAŁ GAWLICZ

 

ARANŻACJA MUZYCZNA: KRZYSZTOF NIEDŹWIECKI

 

SCENOGRAFIA: MATEUSZ STĘPNIAK

 

WIZUALIZACJE: MICHAŁ JAH LAPTOP

POMYSŁ KONCERTU: BEATA CICHOŃ

PRODUKCJA: WYDZIAŁ KULTURY, PROMOCJI I SPORTU

URZĘDU MIASTA CZĘSTOCHOWY

Natalia Sikora - Bo we mnie jest sex
Renata Przemyk - Nie kocham Cię
Katarzyna Pakosińska i Sambor Dudziński - Miłość nieduża
kliknij i przeczytaj recenzję:
bottom of page