top of page
DLA PANI WSZYSTKO
SPEKTAKL MUZYCZNY INSPIROWANY DWUDZIESTOLECIEM MIĘDZYWOJENNYM
MAKABUNDA // PIOTR CYRWUS // MARCELINA // JUSTYNA JARY 
TANCERZE // ANIMACJE // PRZEDWOJENNE KINO

Zapraszamy Państwa do współorganizacji spektaklu muzycznego, który w stulecie odzyskania Niepodległości, przeniesie widzów w przepiękny świat dwudziestolecia.

Zespół Makabunda, wspólnie ze znakomitymi gośćmi zagra największe szlagiery tamtego okresu w nowych aranżacjach. Towarzyszyć im będą tancerze Teatru Muzycznego Capitol z Wrocławia, którzy przygotują specjalne układy i sceny aktorskie. Kolejne utwory zapowiadane będą fragmentami z przedwojennych filmów zaś całości dopełnią projekcje multimedialne nawiązujące do treści piosenek.

Makabunda to wyjątkowy zespół, który w nowych aranżacjach, przypomina największe szlagiery tamtego okresu, jednocześnie upamiętniając i pielęgnując pamięć o ich twórcach.

Jest Laureatem Złotego Liścia Retro 2013 za swoją debiutancką płytę „Dla Pani Wszystko”, na

której znalazły się takie utwory jak m.in.

- Ty albo żadna: https://www.youtube.com/watch?v=z-BXgkdoSGQ

- Zakochany Złodziej: https://www.youtube.com/watch?v=heO0ZribWHQ

- Salem Alejkum: https://www.youtube.com/watch?v=t1Vz5A1ISlI (zaśpiewany gościnnie przez Czesława Mozila)

Zespół występował poza tym na jednym z największych festiwali w Europie - hiszpańskiej Fira Mediterrania, grał w Studio Polskiego Radia im. Lutosławskiego czy na dziesiątkach imprez związanych z tematyką lat dwudziestych.

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Na swoim koncie ma trzy autorskie płyty oraz wiele gościnnym udziałów (m.in. współpracę z Grubsonem, happysad czy Piotrem Roguckim). Nominowana była m.in. do najważniejszej polskiej nagrody - Fryderyków, występowała na najważniejszych Festiwalach w Polsce - dwukrotnie na Opener, a także Coke Live, Off Camera, na Głównej Scenie Przystanku Woodstock. Wystąpiła także w Londynie, Paryżu, Risoul, Les Sybelles, na Mauritiusie, a jesienią 2016 roku odbyła trasę koncertową w Japonii. W ubiegłym roku jako jedyna polska artystka wystąpiła na Głównej Scenie Orange Warsaw Festiwal u boku takich gwiazd jak Skunk Anansie, Lana del Ray i Die Antwoord. Otrzymała również nagrodę specjalną dla „Artysty w sieci”podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Piotr Cyrwus – polski aktor filmowy i teatralny, konferansjer, prezenter telewizyjny, reżyser . W 1985 roku ukończył PWST w Krakowie. Od tamtego czasu współpracuje z wieloma scenami w całej Polsce: Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi (1986-89), Teatrem STU w Krakowie (1989-92), Teatrem Starym w Krakowie. Od roku 2011 jest aktorem Teatru Polskiego w Warszawie, gdzie można go zobaczyć w takich spektaklach jak „Burzą” w reż.

D. Jemmetta, „Król Lear” w reż. J. Lassalle`a, „Wesele” w reż. K. Jasińskiego. Gra również w filmach fabularnych, animacjach i produkcjach telewizyjnych. Stworzył też wiele ról w spektaklach Teatru Telewizji. Największy rozgłos przyniósł mu serial „Klan”, a następnie rola Bosa Mafii w filmach kampanii społecznej „Mafia dla psa”. Od niedawna możemy go na stałe oglądać w serialu „Na Wspólnej” Ostatnio coraz częściej występuje w roli reżysera („Trzy razy Mrożek”,

Justyna Jary - pieśniarka, aktorka, instruktorka wokalna i teatralna

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stażystka na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina

w Warszawie. Występowała już na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Podejmuje współpracę z szerokim gronem artystów w Polsce i za granicą (m.in. Pożar w Burdelu, Teatr Nowy, Bajarki, Propabanda, Księżycovo, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną: autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie). Znana także z popularnego programu muzycznego TV Polsat „Must Be The Music- Tylko Muzyka”, gdzie zebrała nad wyraz

pozytywne recenzje („Pani jest genialna” powiedział Adam Sztaba /źródło: www.polsat.pl/, „To jest cudna dziewczyna,ja ją znam” rzekła Elżbieta Zapendowska /źródło:

www.onet.pl/)

scenariusz i reżyseria: Marzena Kopczyńska-Urlich i Michał Gawlicz

aranżacja muzyki:Makabunda

choreografia tańca: Magda Majtyka

animacje: Łukasz Rusinek

vj: Michał Więdłocha

Marcelina i Makabunda - Festiwal Retro Częstochowa 2017
Piotr Cyrwus i Makabunda - Festiwal Retro Częstochowa 2017
Justyna Jary i Makabunda - Festiwal Retro Częstochowa 2015
Makabunda - Zakochany Złodziej
Makabunda - Ty albo żadna
Zapytaj o możliwość organizacji spektaklu  "Dla Pani Wszystko":

Marzena Kopczyńska-Urlich

marzena-kopczynska@o2.pl 

+48 508 208 471

bottom of page